Bizon Z056PRZEZNACZENIE
Kombajn Z056 jest przeznaczony do zbioru zbóż z pnia czterech podstawowych zbóż, rzepaku i niektórych roślin strączkowych. Zastosowanie podbieracza pokosów umozliwia zbiór metodą dwufazową. Kombajn jest przystosowany do montowania odpowiednich adapterów, co rozszerza zakres zastosowania kombajnu do zbioru innych kultur nasiennych, jak kukurydza, słonecznik, trawy i koniczyna. Kombajny Z056/5 mogą być wyposażone w rozdrabniacz słomy

Pojemność zbiornika ziarna: 2,5-3 m3
Liczba kół jezdnych 2+2 szt.
Ogumienie:
  • przód: 23,1/18 x 26(10PR)
  • tył: 10,0 x 15(8PR)
Silnik: Typ: wysokoprężny SW400
Moc silnika: 73,5 kW
Wymiary:
  • długość: 1400 cm
  • szerokość: 320 cm
  • wysokość: 400 cm
Masa: 7700 kg

________________________________________________________________
Bizon Z057

PRZEZNACZENIE
Kombajn zbożowy Z057 jest przeznaczony do zbioru zbóż i innych kultur nasiennych. Kombajn ma nadbudowane na rami młocarni urządzenie 4-rozsypowe do odbioru ziarna na worki. Napełniane worki zsuwa się rynną na pole. Sterowanie poszczególnymi mechanizmami kombajnu odbywa się za pomocą dzwigni znajdującej się na pomoście kierowcy.
BUDOWA I DANE TECHNICZNE
Koło kierownicy o nastawnym pochyleniu oraz regulowany i dobrze amortyzowany fotel operatora zapewniają wygodną pracę. Zespół żniwny jest odciążony hydraulicznie i całkowicie sterowany podczas biegu maszyny. Odciążenie zespołu żniwnego akumulatorem hydrauliczno-gazowym ułatwia kopiowanie nierówności terenu. Nagarniacz o specjalnej konstrukcji listew jest napędzany przekładnią bezstopniową sterowaną hydraulicznie, co umożliwia dobranie najkorzystniejszych obrotów najkorzystniejszych w zależności od warunków polowych i prędkości jazdy. Pomost kierowcy i stanowisko workowania są osłonięte daszkami przeciwsłonecznymi. Sygnalizacja świetlna kombajnu oraz wózek transportowy zespołu żniwnego pozwalają na bezpieczne i wygodne poruszanie się w terenie i na drogach publicznych. Hydrauliczny system sterowania oraz bezstopniowa regulacja prędkości jazdy zapewniają kierowcy lekką pracę i jazdę nawet w najcięższych warunkach polowych. Dobre oświetlenie kombajnu umożliwia zbiór również w nocy.
Przepustowość kombajnu 5 kg/s, czystość ziarna powyżej 98,5%. Obsługę kombajnu stanowią dwie osoby. Silnik typu SW400/R3 wysokoprężny, 6-cylindrowy, chłodzony wodą, o mocy 73,6kW (100 KM). Mechanizmy jezdne mają sterowanie hydrauliczne. Wymiary opon przednich 16,9/14 x 28”, tylnych 10 x 15”. Prędkość jazdy 1,5-20 km/h, hamulce tarczowe-kulkowe. Zespół żniwny o szerokości roboczej 420 cm, wysokość cięcia 60-800mm. Zmiana prędkości obrotowej - przekładnią sterowaną hydraulicznie. Młocarnia ma bęben o średnicy 600 mm i prędkości obrotowej bębna 450-1150 obr/min. Szerokość kanału młocarni 1260mm. Sita czyszczące żaluzjowe, nastawne na długość 3600mm. Liczba klawiszy wytrząsacza 5 szt. Masa kombajnu 7000kg.


Widoczne dwa daszki przeciwsłoneczne


Wersja eksportowa


Rynna, po której zsuwa się worki na pole


Urządzenie 4-rozsypowe i stanowisko workowania

________________________________________________________________
Bizon Z056 odmiana do zbioru słonecznikaPRZEZNACZENIE
Kombajn zbożowy Z056 po odpowiedniej adaptacji młocarni i zastosowaniu specjalnego adaptera na częściowo zdemontowanym zespole żniwnym jest przystosowany do zbioru na ziarno. W tym kombajnie rozstaw rozdzielaczy jest dwukrotnie mniejszy od rozstawu rzędów roślin, co zmniejsza łamanie roślin, a więc zapewnia lepsze wprowadzenie roślin do zespołu żniwnego oraz mniejsze straty ziarna w adapterze. Słoneczniki powinny być ścinane możliwie najwyżej, ponieważ łodygi po ścięciu zwiększają obciążenie zespołu młocarni, co powoduje zmniejszenie czystości ziarna. W kombajnie przystosowanym do zbioru słonecznika w zależności od wilgotności ziarna jest możliwość zastawienia sita górnego i dolnego o różnej wielkości oczek średnicy 12, 14, 16mm.
BUDOWA I DANE TECHNICZNE

Wydajność robocza ok. 0,8 ha/h, ogólne straty ziarna do 3,6%. Obsługę stanowi jedna osoba. Prędkość robocza (średnia) 3,40km/h. Adapter do zbioru słonecznika typu czołowego, trzynastorzędowy. Rozstaw międzyrzędzi 30cm, Regulacja wysokości cięcia - hydrauliczna z pomostu kierowcy. Nagarniacz 3-ramienny o stałych listwach o 20-44 obr/min. Urządzenie czyszczące jest wyposażone w sito górne otworowe o średnicy 14 lub 16mm i sito dolne otworowe średnicy 12 lub 14mm. Wymiary kombajnu z adapterem w położeniu roboczym długość 855cm, szerokość 463cm, wysokość 391cm. Masa 7100kg.


© Copyright 2007 Bizon - Dane Techniczne
W sieci od 16 grudnia 2006 roku.
W całości wykonał: Duch